اخبار روز

بومی سازی شدن ترموکوپل توربین های گازی

 

با هدف کاهش وابستگی و خودکفایی در ساخت تجهیزات صنعت نفت، ساخت ترموکوپل توربین های گازی از سوی متخصصان ایرانی شرکت دانش بنیان پترو دوار انرژی به دنبال 18 ماه تحقیق و بررسی این محصول  و پس از انجام موفقیت آمیز آزمایش های مربوطه که همگی در داخل کشور و تحت نظارت موسسات معتبر مورد تایید شرکت ملی نفت انجام شد و به تولید صنعتی رسید.

ترموکوپل توربین های گازی تولیدی، اولین بار روی توربین های راستون TA 1750 شرکت نفت فلات قاره در  منطقه لاوان نصب شد و کارکرد آن مورد تایید مهندسان این منطقه قرار گرفت .

در مرحله بعد با توجه به کسب دانش و فناوری ساخت این محصول بیش از 10 نوع ترموکوبل توربین های گازی مختلف از سوی کارشناسان این شرکت طراحی، تولید و در پروژه های مختلف نصب شد که کاملا مورد تایید بهره برداران صنعت نفت و گاز بوده است.

با توجه به بررسی میدانی برروی تجهیزات دوار موجود در کشور مشخص شد که یکی از  پر مصرف ترین قطعات در زمینه حسگرهای حرارتی است که سالانه بیش از 5 میلیون دلار برای کشور هزینه وارز بری دارد.

 واردات ترموکوپل توربین های گازی سالانه بیش از864هزار دلار هزینه را در پی داشت که با خودکفایی در ساخت این محصول صرفه جویی ارزی  مطلوبی حاصل شده.

 

درخواست مشاوره

به مشاوره نیاز دارید؟

با ما تماس بگیرید.

    خانهدرباره ماتماس با ما
    پشتیبانی آنلاین پترودوار انرژی
    ارسال پیام در واتساپ