ولوسیتی

سنسورهایی که لرزش را بر مبنای سرعت اندازه ­گیری می­ کنند سنسورهای سرعت سنج (Velometer) می­ نامیم، اگر از معادلۀ موج جابجایی مشتق بگیریم، سرعت به دست می ­آید.

که در آن v سرعت می­ باشد که واحد آن در سیستم  S/M  SI و در سیستم اینچی، اینچ بر ثانیه می ­باشد، به دلیل سرعت پایین حرکت معمولاً در سیستم اندازه گیری SI از mm/s استفاده می ­شود.

W سرعت زاویه ­ای می ­باشد که بر مبنای آن فرکانس لرزش به صورت زیر تعریف می­ شود، که واحد آن Hz هرتز است.

سنسورهای سرعت سنج به دلیل ساختار عملکردی خود فقط قادر به اندازه ­گیری در محدودۀ فرکانسی 15< f <2000Hz است، لذا بیشتر برای اندازه­ گیری لرزش بدنۀ تجهیزات مورد استفاده قرار می ­گیرد.

خروجی این دسته از سنسورها میلی ولت می ­باشد به عنوان مثال سنسور سرعت برخی توربین­های گازی ، 135 mv/inch/s میلی ولت به ازای هر یک اینچ برثانیه سرعت می­ باشد، سنسور های سرعت به دلیل امپدانس پایین و عدم نیاز به ولتاژ تغذیه پرمصرف هستند. (سنسورهای این شرکت بر مبنای API670 ساخته و کالیبره می ­شوند) که به وسیلۀ کانکتور و کابل رابط سیگنال خروجی به قسمت اندازه گیری هدایت می ­شود، که کابل و کانکتور آن در ابعاد مختلف قابل تولید می ­باشد، کابل­های این شرکت بر روی محصولات برندهای مختلف از جمله CEC METRIX و صنایع نفت و نیروگاه نصب و مورد تأیید قرارگرفته ­اند.

جهت دریافت کاتالوگ این محصول لطفا اینجا کلیک بفرمایید.

درخواست مشاوره

به مشاوره نیاز دارید؟

با ما تماس بگیرید.